EAST1608RA4
Mfr.Part #
EAST1608RA4
Description
LED RED CLEAR 2SMD
Luminous Intensity :
63 mcd
Current - Test :
20mA
2 (1 Year)
Wavelength - Dominant :
641nm
Color :
Red
Lens Transparency :
Clear
Viewing Angle :
100°
Wavelength - Peak :
650nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V
Lens Size :
1.20mmx0.80mm
HTS Code :
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W