EAST1608RA1
Mfr.Part #
EAST1608RA1
Description
LED RED CLEAR 2SMD
Product Category :
Wavelength - Dominant :
626nm
Current - Test :
20mA
Mount :
2 (1 Year)
Lens Transparency :
Clear
Wavelength - Peak :
632nm
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
Luminous Intensity :
79 mcd
Color :
Red
Lens Size :
1.20mmx0.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V