EAST1608GA2
Mfr.Part #
EAST1608GA2
Description
LED YELLOW/GREEN CLEAR 2SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V
Color :
Yellow-Green
Wavelength - Dominant :
572nm
Luminous Intensity :
68 mcd
Published :
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
Current - Test :
20mA
Lens Size :
1.20mmx0.80mm