EAST1608BA1
Mfr.Part #
EAST1608BA1
Description
LED BLUE CLEAR 2SMD
Product Category :
Height :
900μm
Lens Color :
Colorless
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wavelength - Dominant :
471nm
Lens Size :
1.20mmx0.80mm
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
HTS Code :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.3V
Configuration :
Standard
Luminous Intensity :
79 mcd
Current - Test :
20mA