EAST1608BA0
Mfr.Part #
EAST1608BA0
Description
LED BLUE CLEAR 2SMD
Configuration :
Standard
Current - Test :
20mA
HTS Code :
Height :
900μm
Mounting Type :
2 (1 Year)
Published :
Lens Size :
1.20mmx0.80mm
Lens Color :
Colorless
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.4V
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Wavelength - Peak :
468nm
Wavelength - Dominant :
471nm
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W