EAST16086RA3
Mfr.Part #
EAST16086RA3
Description
LED RED CLEAR 2SMD
Colorless
Wavelength - Dominant :
626nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.05V
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
Lens Size :
1.20mmx0.80mm
Wavelength - Peak :
632nm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Current - Test :
20mA