EAST16086RA0
Mfr.Part #
EAST16086RA0
Description
LED RED CLEAR 2SMD
Rectangle with Flat Top
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Configuration :
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V
Viewing Angle :
120°
Current - Test :
5mA
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Lens Transparency :
Clear
Wavelength - Peak :
632nm
Mount :
Lens Size :
1.20mmx0.80mm