EAST16086GA7
Mfr.Part #
EAST16086GA7
Description
LED GREEN 0603 3.5V
Product Category :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lens Size :
1.20mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lens Transparency :
Clear
Current - Test :
20mA
Viewing Angle :
120°
Millicandela Rating :
198.5mcd
Wavelength - Dominant :
528nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.5V
Colorless
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Wavelength - Peak :
518nm
HTS Code :
Height (Max) :
0.70mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Color :
Green
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W