EAST16086GA6
Mfr.Part #
EAST16086GA6
Description
LED GREEN CLEAR 2SMD
Product Category :
Mount :
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Factory Lead Time :
12 Weeks
Configuration :
Standard
Current - Test :
5mA
Lens Color :
Colorless
Wavelength - Dominant :
528nm
Lens Transparency :
Clear
Color :
Green
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Wavelength - Peak :
518nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3V
Lens Size :
1.20mmx0.80mm