EAST16086GA1
Mfr.Part #
EAST16086GA1
Description
LED GREEN CLEAR 2SMD
Wavelength - Peak :
518nm
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
Mounting Type :
Surface Mount
Color :
Green
Lens Transparency :
Clear
Published :
Configuration :
Standard
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
700μm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V
Current - Test :
20mA
Lens Size :
1.20mmx0.80mm