EAST16086BA0
Mfr.Part #
EAST16086BA0
Description
LED BLUE CLEAR 2SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.3V
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wavelength - Peak :
468nm
Configuration :
Standard
Height :
700μm
Current - Test :
20mA
Luminous Intensity :
158 mcd
Viewing Angle :
120°
Lens Size :
1.20mmx0.80mm
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W