EAST16084YA0
Mfr.Part #
EAST16084YA0
Description
LED YELLOW CLEAR 2SMD
Current - Test :
5mA
Configuration :
Standard
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.00mmx0.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V
Lens Transparency :
Clear
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Luminous Intensity :
27 mcd
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W