EAST16084WB0
Mfr.Part #
EAST16084WB0
Description
LED WHITE DIFFUSED 2SMD
Product Category :
Height (Max) :
0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Test :
5mA
Color :
White
Configuration :
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Tape and Reel (TR)
Viewing Angle :
130°
Lens Transparency :
Diffused
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
Lens Size :
1.00mmx0.80mm