EAST16084WA4
Mfr.Part #
EAST16084WA4
Description
LED WHITE DIFFUSED 2SMD
Product Category :
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Current - Test :
5mA
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Lens Transparency :
Diffused
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lens Color :
Yellow
Mount :
Surface Mount
Configuration :
Standard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Viewing Angle :
130°
Luminous Intensity :
126 mcd
Height :
500μm
Published :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3V
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lens Size :
1.00mmx0.80mm
Color :
White
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W