EAST16084WA2
Mfr.Part #
EAST16084WA2
Description
LED WHITE DIFFUSED 2SMD
Current - Test :
5mA
Configuration :
Standard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lens Color :
Yellow
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
Lens Transparency :
Diffused
Published :
Color :
White
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Lens Size :
1.00mmx0.80mm