EAST16084BA2
Mfr.Part #
EAST16084BA2
Description
LED BLUE CLEAR 2SMD
Product Category :
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Color :
Blue
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Viewing Angle :
120°
Current - Test :
20mA
Lens Transparency :
Clear
Wavelength - Dominant :
471nm
Lens Size :
1.00mmx0.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.3V