EAST16084BA0
Mfr.Part #
EAST16084BA0
Description
LED BLUE CLEAR 2SMD
Product Category :
Viewing Angle :
120°
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Lens Size :
1.00mmx0.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V
Mount :
Surface Mount
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
Lead Free :
Lead Free
Current - Test :
5mA