EAST16084AA0
Mfr.Part #
EAST16084AA0
Description
LED ORANGE CLEAR 2SMD
Product Category :
Wavelength - Peak :
611nm
Lens Color :
Colorless
HTS Code :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V
Height :
500μm
Configuration :
Standard
Current - Test :
5mA
Luminous Intensity :
20 mcd
Mount :
Color :
Orange
Wavelength - Dominant :
607nm
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
Lens Size :
1.60mmx0.80mm