EAST16083BA0
Mfr.Part #
EAST16083BA0
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
LED BLUE CLEAR 2SMD
Lens Color :
Colorless
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Lens Transparency :
Clear
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lens Size :
1.60mmx0.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.95V
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
Current - Test :
5mA
HTS Code :
Height (Max) :
0.40mm