EAST16082WA3
Mfr.Part #
EAST16082WA3
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
LED WHITE DIFFUSED 2SMD
Stock
614
In Stock :
614
Current - Test :
10mA
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Published :
2016
Lens Transparency :
Diffused
Lens Size :
1.60mmx0.80mm
Lens Color :
Yellow
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Color :
White
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
Viewing Angle :
130°
Height (Max) :
0.25mm