EAST16082WA1
Mfr.Part #
EAST16082WA1
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
LED WHITE DIFFUSED 2SMD
Product Category :
Color :
White
Lens Transparency :
Diffused
Current - Test :
20mA
Viewing Angle :
130°
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
250μm
Lens Color :
Yellow
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
HTS Code :
Published :
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Millicandela Rating :
1068mcd
Lens Size :
1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V