EAST1005WA0
Mfr.Part #
EAST1005WA0
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
LED WHITE DIFFUSED 2SMD
Lens Size :
1.00mmx0.50mm
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Lens Transparency :
Diffused
Luminous Intensity :
79 mcd
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Color :
White
Viewing Angle :
130°
Lens Color :
Yellow
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height :
450μm
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Size / Dimension :
1.00mm Lx0.50mm W
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3V
Current - Test :
5mA