E82D630VNN472MR35T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
E82D630VNN472MR35T
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 4700UF 63V RADIAL
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
20%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Pins :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
4.7mF
Package / Case :
Radial
Max Operating Temperature :
85°C
Dielectric Material :
Aluminium
Voltage - Rated DC :
63V
Series :
82D
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Datasheets
E82D630VNN472MR35T
82D 4.7mF Capacitor 20% Bulk Radial