E82D350VNN472MQ30T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
E82D350VNN472MQ30T
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 4700UF 35V RADIAL
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Min Operating Temperature :
-40°C
Termination :
Snap in
Max Operating Temperature :
85°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
82D
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
4.7mF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
35V
Tolerance :
20%
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated :
35V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
E82D350VNN472MQ30T
82D 4.7mF Capacitor 20% Bulk Radial