E81D500VNN332MR30T
Mfr.Part #
E81D500VNN332MR30T
Description
CAP ALUM 3300UF 50V RADIAL
Capacitance :
3.3mF
Voltage - Rated DC :
50V
Termination :
Snap in
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
105°C
Package / Case :
Radial
Tolerance :
20%
Datasheets
E81D500VNN332MR30T
81D 3.3mF Capacitor 20% Bulk Radial