E81D251VNN271MR25T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
E81D251VNN271MR25T
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 270UF 250V RADIAL
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage - Rated :
250V
Series :
81D
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
105°C
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
20%
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
16 Weeks
Termination :
Snap in
Capacitance :
270μF
Datasheets
E81D251VNN271MR25T
81D 270μF Capacitor 20% Bulk Radial