E81D250VNN682MQ30T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
E81D250VNN682MQ30T
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 6800UF 25V RADIAL
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Termination :
Snap in
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
105°C
Tolerance :
20%
Package / Case :
Radial
Series :
81D
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
6.8mF
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Datasheets
E81D250VNN682MQ30T
81D 6.8mF Capacitor 20% Bulk Radial