E32D451LPN901TEE3M
Mfr.Part #
E32D451LPN901TEE3M
Description
CAP ALUM 900UF 450V SCREW
Capacitance :
900µF
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
450V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
3.000Dia 76.20mm
Lead Pitch :
31.75mm
Tolerance :
-10% +50%
Lead Spacing :
1.250 31.75mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
5.625 142.88mm
1 (Unlimited)
U32D 900μF Capacitor -10% +50% Bulk Chassis Mount 3.000Dia 76.20mm -40°C~105°C Polar 31.75mm Radial, Can - Screw Terminals