E1SB26E007902E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
E1SB26E007902E
Manufacturer
Hosonic Electronic
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL 2016 26MHZ, 9PF
Manufacturer :
Hosonic Electronic
Product Category :
Crystals
Series :
E1SB
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Mode :
Fundamental
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
26 MHz
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Type :
MHz Crystal
Product Status :
Active
Frequency Tolerance :
±10ppm
Frequency Stability :
±15ppm
Load Capacitance :
9pF