E3SB40E00090DE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
E3SB40E00090DE
Manufacturer
Hosonic Electronic
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL 3225 40MHZ, 12PF/10/20/-30+
Manufacturer :
Hosonic Electronic
Product Category :
Crystals
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency Tolerance :
±10ppm
Product Status :
Active
Operating Mode :
Fundamental
Type :
MHz Crystal
Ratings :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-30°C ~ 105°C
Frequency Stability :
±20ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
E3SB
Height - Seated (Max) :
0.030 (0.75mm)
Load Capacitance :
12pF
Frequency :
40 MHz