DW-36-13-G-S-800
Mfr.Part #
DW-36-13-G-S-800
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Pitch :
0.100 2.54mm
Published :
Length - Stack Height :
0.800 20.320mm
36
ECCN Code :
EAR99
Length - Overall Pin :
1.230 31.242mm
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Length - Post (Mating) :
0.320 8.128mm
Datasheets
DW-36-13-G-S-800
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 36 Positions Black