DW-36-13-G-S-785
Mfr.Part #
DW-36-13-G-S-785
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Length - Stack Height :
0.785 19.939mm
Length - Post (Mating) :
0.335 8.509mm
Length - Overall Pin :
1.230 31.242mm
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Datasheets
DW-36-13-G-S-785
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 36 Positions Black