DW-36-09-S-S-413
Mfr.Part #
DW-36-09-S-S-413
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Length - Tail :
0.110 2.794mm
JESD-609 Code :
e3
Length - Post (Mating) :
0.207 5.258mm
Length - Stack Height :
0.413 10.490mm
Color :
Black
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0μin 0.76μm
Gender :
Male
UL Flammability Code :
94V-0
Pitch :
0.100 2.54mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Length - Overall Pin :
0.730 18.542mm
Datasheets
DW-36-09-S-S-413
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 36 Positions Black