DW-36-09-G-S-430
Mfr.Part #
DW-36-09-G-S-430
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Length - Post (Mating) :
0.190 4.826mm
JESD-609 Code :
e4
Length - Overall Pin :
0.730 18.542mm
Length - Stack Height :
0.430 10.922mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Filter Feature :
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Pitch :
0.100 2.54mm
Datasheets
DW-36-09-G-S-430
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 36 Positions Black