DW-36-09-G-S-400
Mfr.Part #
DW-36-09-G-S-400
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Length - Post (Mating) :
0.220 5.588mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Length - Stack Height :
0.400 10.160mm
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Overall Pin :
0.730 18.542mm