DW-36-09-G-S-265
Mfr.Part #
DW-36-09-G-S-265
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.730 18.542mm
Length - Post (Mating) :
0.355 9.017mm
Length - Stack Height :
0.265 6.731mm
JESD-609 Code :
e4
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Datasheets
DW-36-09-G-S-265
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 36 Positions Black