DW-36-08-T-S-280
Mfr.Part #
DW-36-08-T-S-280
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Length - Stack Height :
0.280 7.112mm
Length - Overall Pin :
0.530 13.462mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Post (Mating) :
0.140 3.556mm
JESD-609 Code :
e3
Length - Tail :
0.110 2.794mm
3 Weeks
Published :
Datasheets
DW-36-08-T-S-280
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 36 Positions Black