DW-36-07-T-S-320
Mfr.Part #
DW-36-07-T-S-320
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
UL Flammability Code :
94V-0
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Overall Pin :
0.430 10.922mm
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Gender :
Length - Stack Height :
0.320 8.128mm
Datasheets
DW-36-07-T-S-320
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 36 Positions Black