DW-36-07-T-S-250
Mfr.Part #
DW-36-07-T-S-250
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Length - Stack Height :
0.250 6.350mm
JESD-609 Code :
e3
Length - Post (Mating) :
0.070 1.778mm
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Overall Pin :
0.430 10.922mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Datasheets
DW-36-07-T-S-250
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 36 Positions Black