DW-35-15-G-S-375
Mfr.Part #
DW-35-15-G-S-375
Description
CONN HDR 35POS 0.1 STACK T/H
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Total Number of Contacts :
35
Length - Post (Mating) :
0.145 3.683mm
Contact Material :
Phosphor Bronze
Not Applicable
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Mount :
Pitch :
0.100 2.54mm
Gender :
Length - Stack Height :
0.375 9.525mm