DW-34-08-T-S-250
Mfr.Part #
DW-34-08-T-S-250
Description
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Option :
GENERAL PURPOSE
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Overall Pin :
0.530 13.462mm
Contact Material :
Phosphor Bronze
Filter Feature :
Mounting Type :
Length - Stack Height :
0.250 6.350mm
Total Number of Contacts :
34
Length - Post (Mating) :
0.170 4.318mm