DW-34-07-G-S-250
Mfr.Part #
DW-34-07-G-S-250
Description
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
Contact Material :
Phosphor Bronze
Black
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Length - Overall Pin :
0.430 10.922mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Total Number of Contacts :
34
Pitch :
0.100 2.54mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
Flex Stack, DW
Number of Rows :
1
Solder
Gender :
Male
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
Mount :
Length - Stack Height :
0.250 6.350mm