DW-32-13-F-S-975
Mfr.Part #
DW-32-13-F-S-975
Description
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.230 31.242mm
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Length - Stack Height :
0.975 24.765mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Mixed Contacts :
UL Flammability Code :
94V-0
Bulk
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Filter Feature :
Contact Gender :
Flex Stack, DW
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00μin 0.076μm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Post (Mating) :
0.145 3.683mm
Datasheets
DW-32-13-F-S-975
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 32 Positions Black