DW-32-12-T-S-826
Mfr.Part #
DW-32-12-T-S-826
Description
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch :
0.100 2.54mm
Mount :
Length - Tail :
0.110 2.794mm
1
Contact Material :
Phosphor Bronze
Length - Overall Pin :
1.030 26.162mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Flex Stack, DW
JESD-609 Code :
e3
Length - Post (Mating) :
0.094 2.388mm
GENERAL PURPOSE
Gender :
Length - Stack Height :
0.826 20.980mm
Datasheets
DW-32-12-T-S-826
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 32 Positions Black