DW-32-12-T-S-800
Mfr.Part #
DW-32-12-T-S-800
Description
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H TIN
Not Applicable
JESD-609 Code :
e3
Length - Stack Height :
0.800 20.320mm
Contact Material :
Phosphor Bronze
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Length - Post (Mating) :
0.120 3.048mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Black
Mount :
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
32
Gender :
Male
Length - Overall Pin :
1.030 26.162mm
Datasheets
DW-32-12-T-S-800
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 32 Positions Black