DW-31-15-F-S-350
Mfr.Part #
DW-31-15-F-S-350
Description
CONN HDR 31POS 0.1 STACK T/H
UL Flammability Code :
94V-0
Length - Tail :
0.110 2.794mm
Length - Post (Mating) :
0.170 4.318mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Stack Height :
0.350 8.890mm
Length - Overall Pin :
0.630 16.002mm
Datasheets
DW-31-15-F-S-350
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 31 Positions Black