DW-31-15-F-S-330
Mfr.Part #
DW-31-15-F-S-330
Description
CONN HDR 31POS 0.1 STACK T/H
Length - Stack Height :
0.330 8.382mm
IEC Conformance :
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Post (Mating) :
0.190 4.826mm
3.00μin 0.076μm
Length - Overall Pin :
0.630 16.002mm
Contact Gender :
Length - Tail :
0.110 2.794mm
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
UL Flammability Code :
94V-0
Datasheets
DW-31-15-F-S-330
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 31 Positions Black