DRAP127-681-R
Mfr.Part #
DRAP127-681-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 680UH 736MA 1.39OHM SM
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
Inductance :
680 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 165°C
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
1.39Ohm Max
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.319" (8.10mm)
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Current - Saturation (Isat) :
1.33A
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Features :
Frequency - Self Resonant :
Series :
DRAP127
Type :
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
736 mA
Datasheets
DRAP127-681-R
Eaton-Electronics Division DRAP127-681-R
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD