DPD120080E-P7/RP
Mfr.Part #
DPD120080E-P7/RP
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
Output Current :
800mA
Voltage - Input :
230VAC
Output Power :
9W
Connector Type :
PLUG
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
1
Approval Agency :
CE
Cord Length :
72 1.83m
Power (Watts) :
9.6W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Input Connector :
CEE 7/16
Height :
48.006mm
Voltage - Output :
12V
Polarization :
Positive Center
Max Power Dissipation :
10W
Max Output Current :
800mA
Region Utilized :
Europe
Size / Dimension :
3.19Lx2.20W x 1.89 H 81.0mmx56.0mmx48.0mm