DPD120005-P1P-SZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DPD120005-P1P-SZ
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Input Type :
Fixed Blade
Polarization :
Positive Tip, Negative Sleeve
Published :
Cord Length :
72 1.83m
Form :
Wall Mount (Class II)
Connector Type :
PLUG
Height :
37.084mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Outputs :
1
Lead Free :
Contains Lead
Applications :
ITE (Commercial)
Output Power :
500mW
Input Connector :
NEMA 1-15P
Mount :
Wall
Power (Watts) :
600mW
Cable Length :
1.83m
Voltage - Output :
12V
Voltage - Input :
120VAC
Max Output Current :
50mA
Polarity :
Negative, Positive
Output Current :
50mA
Frequency :
60Hz
Region Utilized :
North America
Size / Dimension :
2.15Lx1.67W x 1.46 H 54.6mmx42.5mmx37.0mm
Max Power Dissipation :
600mW
Output Connector :
Phono Plug, 3.5mm O.D. x 14.5mm